Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Eksport jest jak maraton


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie informacje

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 08, 2012 o 21:04:37:

Techniki eksportu Chciałbym rozpocząć pisanie bloga od przedstawienia tych elementów działalności eksportowej, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, pomimo że są ważne. Nie zwracamy uwagi, ponieważ są abstrakcyjne, zatem nie widoczne i wymagają wyobraźni. Przede wszystkim eksport przypomina sport, jest jak maraton. Chcę podkreślić to, że wymaga przygotowań. Nie jest trudno wyjechać na targi i zaprezentować produkty. Sztuką jest systematycznie rozwijać firmę poprzez sprzedaż na rynku globalnym. Takich firm jest wiele. Widać je codziennie w telewizyjnej reklamie.

Podobnie jak w sporcie, w eksporcie najważniejsze i najtrudniejsze jest przygotowanie. Dobrze jest zacząć od wizji i być cierpliwym. Dlaczego wizja jest tak ważna? Stanowi ona wyzwanie, jest naciągnięciem łuku, spiętrzeniem energii potrzebnej do rozwoju. W wizji tkwi moc. Wiedział o tym szef niewielkiego Komatsu, gdy rzucił hasło: "Pobić Caterpillara". Wizja jest dowodem na obecność przywództwa, bez którego zbiorowy wysiłek ginie w przestrzeni. To wizja, jak laser światło, koncentruje pracę w firmie. Oczywiście wizja musi odpowiadać zespołowi pracowników. Dlatego tak ważny, a może i najważniejszy, jest właściwy dobór ludzi.

Czy każdy sportowiec ma wizję sukcesu? Sądzę, że ci, którym przygotowania i zwycięstwa w zawodach sprawiają radość na pewno ja mają.

Krzysztof Drupka


Odpowiedzi:

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie informacje

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas