Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Skuteczność zespołu adaptacyjnego


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Sierpien 30, 2014 o 09:51:07:

Skuteczność zespołu adaptacyjnego w eksporcie

Skuteczność zespołu adaptacyjnego w eksporcie polega na ciągłym doskonaleniu osobistych i społecznych kompetencji przez członków grupy.

Kompetencje osobiste

Samoświadomość to znajomość i właściwy rozwój swoich mocnych stron, czyli:

U podstaw samoświadomości leży autentyczność. Autentyczność wymaga szczerej odpowiedzi na pytania:

Spójność kompetencji i wykonywanych zadań sprzyja rozwojowi naturalnych talentów. Do kompetencji osobistych należy również kreatywne rozwiązywanie problemów.

Samodyscyplina wymaga osobistej odpowiedzialności, skutecznie zastępując kontrolę oraz biurokrację. Samodyscyplina członków grupy tworzy zespół kreatywny, elastyczny i pełen wigoru.

Kompetencje społeczne

Świadomość społeczna to pełne zaangażowanie w realizację wspólnie ustalonych celów. To również wspólne poszukiwanie pomysłów na ich realizację.

Od tego jak rozumiemy i traktujemy innych ludzi zależą nasze relacje z nimi.

Zarządzanie relacjami to zdolność odczytywania emocji innych ludzi i zrozumienie motywacji ich działań, w celu realizacji wspólnych celów. Ponad to, nie wolno zapominać, że druga strona może mieć inny punkt widzenia, a nawet mieć rację. =) W relacjach trzeba też umiejętnie radzić sobie z uczuciem dyskomfortu, pojawiającym się przy trudnych rozmowach.

Zarządzanie relacjami to również świadomość emocjonalna zespołu. Chodzi o wczesne dostrzeżenie emocji pojawiających się w grupie, ich właściwą identyfikację i ocenę wpływu na pracę zespołu.


Ważne jest zauważenie co się dzieje z grupą gdy jej członkowie są znużeni lub podekscytowani, nie widzą perspektyw lub są zastraszeni? Czy wszyscy podobnie reagują na daną sytuację? Czy rozsądek bierze górę nad emocjami? Czy może emocje są tłumione i się nie ujawniają?

W zgranym zespole wszyscy powinni właściwie odczytywać atmosferę i umiejętnie wyrażać swoje uczucia. Powtarzające się zachowania pokazują "mikrokulturę" grupy. Są zespoły które lubią ujawniać silne emocje, inne unikają ich za wszelką cenę.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas