Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Kluczowe wyzwania dla firm 2015 r.


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Styczen 03, 2015 o 16:16:23:

Prężność i produktywność

Jest początek 2015 roku. Warto zatem pokusić się o prognozę.

Prężność i elastyczność

Szybki rozwój technologii gwałtownie przyśpieszył procesy polityczno-gospodarcze w świecie i Europie. Dlatego coraz trudniej jest przewidzieć nadchodzące zmiany.

Rozsądną odpowiedzią na nowe zjawiska jest otwarcie się na zmiany, zobaczenie w nich szansy i przyzwolenie by nas uniosły. Do tego potrzebne jest nowe myślenie. Zamiana modelu spokojnej przeszłości na burzliwą przyszłość.

Wymaga to przemiany firmy w prężną i elastyczną organizację, nastawioną na adaptację do zmiennego otoczenia i ciągły proces wewnętrznych przekształceń.

Przykład:
Recesja w UE i ujemny wzrost w Rosji i Ukrainie, powinny wymusić ekspansję polskich firm do rozwijających się krajów Afryki i Azji.

Wzrost produktywności

Produktywność wielu polskich firm jest trzy do sześciu razy mniejsza od firm "zachodnich". To duża różnica. W praktyce oznacza, że polska firma nie ma szans konkurowania z firmą, w której procesy zostały zaprojektowane przy czterokrotnie wyższych zarobkach pracowników. Gołym okiem widać to w sektorze supermarketów.

Prężność i elastyczność oraz wzrost produktywności, zaliczam do kluczowych wyzwań polskich firm na najbliższe lata.

Życzę sukcesów osobistych i biznesowych w 2015 roku.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas