Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Odwaga i lęk


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Listopad 24, 2012 o 13:14:25:

Odwaga i strach

Obserwacja przedsiębiorców skłania mnie do wniosku, że odwaga ułatwia prowadzenie firmy. Osoby odważne, gdy powinny coś zrobić to to robią, bez zbędnych wymówek. Słowem, odwaga wspiera aktywne działanie, a działanie to klucz do sukcesu.

Czy odwaga to talent

Instytut Gallupa nie zaliczył odwagi do talentów. Natomiast odwaga jest naturalnym elementem talentów z ćwiartki Arena w Johari windows. Sa to: dowodzenie, poważanie, strateg, wizjoner, osiąganie, menedżer, rywalizacja, rozwijanie innych. Talenty z grupy Arena wymagają dużej świadomości siebie oraz otoczenia. Ta świadomość daje pewność i sprzyja odważnym decyzjom. Wiedza, doświadczenie, zrozumienie, poszerzają pole świadomości. Świadomość oświetla emocję lęku, neutralizując go.

Skąd się bierze lęk

Lęk towarzyszy talentom z ćwiartki Nieznany w Johari window: integrator, bliskość, rozwaga, pryncypialność. Jest to wewnętrzny świat myśli, uczuć, pragnień, wspomnień i wyobrażeń. Dostęp do tych delikatnych ludzkich emocji uwrażliwia nas i w naturalny sposób rodzi strach przed twardym światem zewnętrznym.

Jak minimalizować lęk

Paradoksalnie to lęk utrudnia nam ochronę tych wewnętrznych sfer życia, które cenimy najbardziej i które lęk rodzą. Pomimo to, lęku nie wolno zabijać. Niszcząc lęk zniszczymy to co w nas najpiękniejsze.
Lęk trzeba oswajać. Należy zbliżyć się do niego, oglądać go i oświetlać strumieniem własnej świadomości. Zrozumieć, że lęk nadaje wartość życiu. Innym sposobem pokonywania strachu jest inspiracja działaniem odważnych ludzi.
Walcząc z lękiem trzeba być ostrożnym i mieć świadomość, że lęk towarzyszy najpiękniejszym wewnętrznym talentom. Bez lęku nie ma człowieka. To talenty, którym towarzyszy lęk dodają blasku naszym oczom.

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas