Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Thomas Jefferson


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Styczen 17, 2013 o 22:33:54:

T.J.

Thomas Jefferson był prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1801 - 1809. Jego władza przypadała na początek przyśpieszonego rozwoju Stanów Zjednoczonych i Europy. Był to czas przejście z ery rolnictwa do ery produkcji przemysłowej. Spektakularny rozwój Stanów i Europy nastąpił w wyniku:

Sam Thomas Jefferson był wynalazcą: krzesła obrotowego, krzesła składanego i automatyczne zamykających się drzwi. W 1813 roku powiedział:

„Ktoś kto odpalił świecę od mojej otrzymał światło nie gasząc mojego”


Sądzę, że w powyższym zdaniu zawarta jest idea kreatywnego myślenia, które zazwyczaj jest dziełem wspólnoty.

Samolot

Ludzie od wieków myśleli o lataniu. W 1903 rok dokonano pierwszego kontrolowanego lotu samolotem. Współczesne samoloty są bardzo złożone. W dniu dzisiejszym, z powodu usterek, Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), przyjmując wcześniejszą decyzję swojego amerykańskiego odpowiednika, Federalnego Urzędu ds. Lotnictwa (FAA), zakazała lotów boeingami 787. Można powiedzieć, że era produkcji przemysłowej osiągnęła granice złożoności.

Gdy spojrzymy na ranking usług linii lotniczych, to dominują linie azjatyckie. W 2012 roku Lufthansa zajęła 14 pozycję. Najprawdopodobniej wkraczamy w nową erę. Nie wiadomo jak ją określić. Przed firmami z Unii Europejskiej i USA stoi wiele znaków zapytania. A znaki zapytania zmuszają do kreatywnego myślenia.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas