Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Umysł i świadomość


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Marzec 05, 2013 o 22:45:39:

Umysł decyduje o każdej chwili naszej egzystencji. Gdy nie rozumiemy własnego umysłu jesteśmy obcy wobec samych siebie. Znajomość umysłu jest istotna, ponieważ to umysł powinien podążać za nami, a nie my za umysłem.

Umysł i świadomość

Świadomość

Dzisiaj spróbuje wytłumaczyć różnicę pomiędzy umysłem i świadomością. Na zdjęciu powyżej widzimy odbicia księżyca w jeziorze. Skąd to wiemy, przecież ze zdjęcia to nie wynika. Wiemy to z pamięci umysłu. Wysiłek interpretacji widoczku na zdjęciu, na podstawie informacji zapamiętanych w umyśle, wykonuje świadomość. Pewne rzeczy uświadamiamy sobie od razu, innych nie jesteśmy w stanie. Za każdym razem gdy coś zawalimy, oznacza to, że w porę nie uświadomiliśmy sobie zagrożenia. Gdy chcemy naprawić błąd, musimy najpierw zrozumieć jego przyczyny. Wejść na wyższy stopień świadomości. Dzięki zdobywanemu doświadczeniu, czyli większej ilości zapamiętanych i przemyślanych informacji w umyśle, stajemy się coraz bardziej świadomi.

Ekspansja zagraniczna

W eksporcie działamy na rozległym terenie, często obszarze kilku kontynentów. Zazwyczaj, jest to dla nas nowy teren. Dlatego dobrze jest zapisywać doświadczenia w komputerze, by inni pracownicy mogli z nich korzystać. Im więcej liczb, tym łatwiej możemy przetwarzać informacje.
Gdy polska firma, zainstalowana w Chinach, kupuje konkurencyjną firmę w Indiach, należy zrobić porównanie profili psychologicznych Polaka, Chińczyka i Hindusa oraz opisać różnice w zachowaniach tych ludzi w zespołach. Stając przed problemem personalnym, w przejętej fabryce w Indiach, nasza świadomość nie będzie mogła skorzystać z pamięci w umyśle, ponieważ nie zapamiętała i nie przemyślała odpowiednich doświadczeń. Ale będzie miała broszurę z badaniami. Zawarte w niej obserwacje, ułatwią świadomości rozwiązanie problemu. Tak postępują zwycięzcy. Przegrani stale uczą się na błędach.

Warto pamiętać, że z umysłem nie ma kompromisu:

Albo ja kontroluję umysł, albo on mnie.

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas