Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Bukiet talentów


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 16, 2012 o 16:23:38:

Bukiet talentów

Zgromadzenie zasobów energii w firmie jest zadaniem każdego kreatywnego przywódcy. Cel realizuje poprzez:

Wiedza i talenty

Pomiędzy talentami i wiedzą jest istotna różnica. W talentach jest energia, której w wiedzy nie ma. Talenty czerpią energię z wnętrza człowieka. Informacje i wiedza pochodzą ze świata zewnętrznego.
Talenty to nasz charakter. Są trwałe jak odciski palców. Gdy zdobywana wiedza nie trafia do talentów, mózg ją ignoruje. Mówimy, to mnie nie ciekawi. Talentów się nie nauczymy.
Należy starannie dobierać wiedzę do talentów. Dobrze dobrana wiedza jest paliwem ich rozwoju. Cieszymy się, że nam idzie i to nas motywuje.

Postawa

Od charakteru warto odróżnić osobowość. Osobowość to mapa, która ma ułatwiać poruszanie w życiu. Odzwierciedla nasze otoczenie. W osobowości brak jest energii. Dlatego nadmierna rozbieżność osobowości od charakteru powoduje wypalenie.
Otoczenie kształtuje nasze nawyki. W nawykach również brak jest energii. Jednak dobre nawyki ułatwiają życie. Złe zostawiają trasy w mózgu i trudno je zmienić.
Właściwe postawy buduje system wartości w firmie.

Bukiet talentów

Wyzwaniem każdego kreatywnego przywódcy jest skomponowanie odpowiedniego bukietu talentów. Bukietu z talentów, a nie informacji i wiedzy. W talentach jest energia potrzebna do rozwoju. W wiedzy jej brak.

Przeczytaj również w Exporter.pl:

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas