Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Przywódca adaptacyjny


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Styczen 12, 2013 o 00:04:04:

Przywódca adaptacyjny to wyraźny i wrażliwy węzeł w sieci pracowników. Jest czynnikiem sprawczym pojawiających się możliwości. Tworzy warunki, w których błyszczą inni.

Chodzenie po krawędzi

Chodzenie po krawędzi

Jednym z ważnych zadań przywódcy adaptacyjnego jest wprowadzanie do grupy elementów zakłócających równowagę: dezorientacja, frustracja, zakłopotanie, rozczarowanie, konflikt. Jest to potrzebne by zespół mógł wyjść poza bezpieczne schematy i aktywnie odkrywał obszary o większej złożoności. Przywódca reguluje temperaturę zespołu, narzuca określone tempo pracy.

Interesariusze

Analiza interesariuszy

Przywódca powinien rozpoznać partnerów we własnych frakcjach, sojuszników w innych grupach i powierników poza układem, którzy mu ułatwią realizację celu.

Dobre dostrojenie

Dobre dostrojenie

Siły w zespole szarpią osobowością kreatywnego przywódcy. Przywódca powinien jak najlepiej dostroić się do tych sił i zdobyć nieformalną władzę w grupie.

Unikanie działania

Unikanie pracy

Unikanie pracy to podświadomy odruch w obliczu niepokoju. Przejawia się: poszukiwaniem rozwiązań technicznych, krytyką lub tworzeniem problemu zastępczego.

Wyjście na balkon

Wyjście na balkon

Przywódca powinien okresowo przechodzić od aktywnego współdziałania do spojrzenia na siebie i zespół z wysokości balkonu. Ułatwia to:

Przeczytaj również:

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas