Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Wschód i Zachód


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Luty 20, 2013 o 17:00:40:

Wschód i Zachód

Jestem przekonany, że działania adaptacyjne są wkomponowane w kulturę państw Wschodu

Kultura Zachodu

W ostatnim 200 leciu, kraje Zachodu oparły swój spektakularny sukces na działaniach racjonalnych, logicznych, sekwencyjnie ze sobą powiązanych. W ten sposób skonstruowano samoloty i komputery.
Paradoksalnie samoloty i komputery przyczyniły się do znacznych turbulencji w światowej gospodarce i trudno jest przewidzieć, a tym bardziej zaplanować, przyszłość. Europa i USA, przyzwyczajone do działań sekwencyjnych, stworzyły reguły gry ekonomicznej, które wymagają działań adaptacyjnych. Takie działania, w które wpisany jest lęk, przerażają nas, utrudniając racjonalne przekształcenia.

Kultura Wschodu

Jestem przekonany, że działania adaptacyjne są wpisane w kulturę Wschodu. W tradycjach Wschodu tkwi przekonanie, że w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, zawarte jest ziarno możliwości, które można twórczo spożytkować. Trzeba próbować przekształcić trudny moment tak, aby wynikło z niego coś dobrego. Każdy problem, który się pojawia może być niezbędny w naszej ewolucji. Zatem wszystko jest dokładnie takie, jak być powinno.

Powrót potęgi Azji

Chiny są w okresie międzynarodowej ekspansji. Stosunkowo niewielkim nakładem inwestycyjnym, na który bez problemu stać Polskę, osiągnęły spektakularne wpływy w krajach afrykańskich. Jestem przekonany, że przyzwyczajenie do działań adaptacyjnych odgrywa w polityce gospodarczej Chin znaczącą rolę.

Polecam również


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas