Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Kierunek i spontaniczność


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 08, 2012 o 12:58:50:

Dobry kierunek i kreatywność

W poprzednich tekstach, wyszczególnionych na dole strony, podkreślałem potrzebę wytyczenia kierunku działania firmy i spontanicznego, wypełnionego pomysłami marszu do przodu. Wymaga to połączenia rozważnych analiz z twórczą improwizacją. Czy jesteś gotowy na taki zwrot?

Powrót potęgi Azji

Niestandardowa propozycja spojrzenia na eksport wynika z faktu, że polskie firmy mają przed sobą znak zapytania. Wszystko wskazuje na to, że brak wzrostu gospodarczego w Europie i brak ożywienia w Polsce, potrwa długo. Przyczyną tego jest brak paliwa do rozwoju na naszym kontynencie i odzyskiwanie przez kraje azjatyckie dawnej potęgi, utraconej w XVIII wieku. Pełną wyobraźni politykę praktykują biznesmeni z Niemiec, masowo odwiedzający kontynent azjatycki. Polscy przedsiębiorcy powinni również postawić na twórcze rozwiązania.

Stały kierunek

Względnie stały kierunek działania firmy określa jej serce kompetencji. Potencjał zawarty w pasji, kompetencjach i finansach firmy, jest mądrym wyzwaniem dla pracowników.
W interesie każdej firmy jest dobre poznanie własnego serca kompetencji. Serce kompetencji to charakter firmy. Jest mało prawdopodobne, że w działaniach wykraczających poza ten obszar, firma odniesie sukces na globalnym rynku. Serce kompetencji firmy warto weryfikować w okresie 3 do 5 lat.

Spontaniczne działanie

Wszelkie działania taktyczne, w granicach zakreślonych sercem kompetencji, powinny być: odważne, dynamiczne, kreatywne i radosne. Radość na twarzy dobrze weryfikuje efektywność działań.
Żyjemy w okresie przyśpieszonego procesu ewolucji firm na globalnym rynku. W dynamicznych czasach ten jest mędrcem kto popełnia dużo dopuszczalnych błędów. Pomysłowość, wigor i odpowiedzialność pracowników są gwarantują sukcesu.

Zobacz również

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas