Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Wypalenie zawodowe


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 14, 2012 o 23:58:58:

Wypalenie zawodowe

Dzisiaj w na:temat przeczytałem artykuł o wypaleniu zawodowym. Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem.

Stres

Myślę, że wypalenie trzeba oddzielić od zmęczenia. Oczywiście stres może towarzyszyć wypaleniu, ale nie jest jego podstawową przyczyną. Często jestem przemęczony pracą. W żadnym stopniu to mnie nie zniechęca do tego co robię. Gdy pracuję do późnej nocy rano, obudzony pomysłami, wstaję i kończę pracę. Wypalenie nie jest również spowodowane trudnymi zadaniami.

Raz byłem wypalony pracą. Nie miałem serca do tego co robiłem. Myślami byłem w innych sprawach. Obserwowałem innych, dopasowywałem się do otoczenia i tak wytrwałem około roku.

Autentyczność

Wypalenie to odczuwalny brak energii do życia. Wierzę, że najczęstszą przyczyną wypalenia jest robienie tego do czego nie zostaliśmy stworzeni. Często, nieświadomie, złą drogę wybieramy inwestując w niewłaściwe studia lub zaciągając wieloletni kredyt. Każdy z nas został wyposażony w specyficzny zestaw naturalnych talentów. Ludzką powinnością jest je rozwijać. Identyfikacja naturalnych talentów nie jest prosta. Jednym to przychodzi łatwiej inni nie odnajdą ich do końca życia. Dobrym sposobem odkrywania siebie jest podążanie za tym co nam sprawia radość. Gdy praca mnie już nie kręciła robiłem to co lubiłem poza godzinami. Często była to nauka. Następnie starałem się łączyć hobby z doświadczeniem zawodowym. W ten sposób poszukiwałem dojścia do własnej energii. Twoja droga możne być inna. Ale zawsze chodzi o bycie autentycznym, czyli odkrywanie samego siebie.

Kreatywny przywódca

Firmy, we własnym interesie, powinny tworzyć organiczne warunki pracy, dające pracownikom możliwość rozwoju. Posiadanie zmobilizowanych i kreatywnych ludzi leży w interesie każdego pracodawcy. Rosnąca konkurencja powoli ten kierunek wymusi.

Polecam

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas