Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Energia potrzeb i pragnień


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 18, 2012 o 15:05:18:

Energia potrzeb i pragnień

Energia służąca do realizacji pragnień pochodzi z naturalnych talentów ludzi i jest czerpana z wnętrza ciała. Energię do zaspakajania potrzeb, które nie są pragnieniami, czerpiemy z zewnątrz. Zazwyczaj są to pieniądze, ułatwiające wymianę. Gdy mamy dużo pieniędzy wydajemy je na wyroby luksusowe. Doznajemy luksusu bycia ważnym.

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma źródłami energii, czyli naturalnymi talentami i pieniądzem, polega na tym, że zasoby energii zawarte w talentach są nieograniczone i każdy może mieć nad nimi pełną kontrolę. Natomiast pieniądze mamy z zewnątrz, ich podaż jest ograniczona i poza naszą strefą wpływu. Taka sytuacja rodzi lęk. Strach powoduje, że koncentrujemy się na ich zarabianiu i nasza praca staje się obowiązkiem, nie „potrzebą serca”. Jeżeli zarobione pieniądze wydajemy na produkty nie realizujące naszych pasji, to mamy mało radości w życiu. Często w Azji można spotkać więcej radości i otwartości serc niż w bogatej Europie.

Kreatywny przywódca powinien mieć świadomość, że strach towarzyszący zaspakajaniu potrzeb, zabija kreatywność. Kreatywny przywódca powinien tworzyć warunki pracy umożliwiające pracownikowi rozwój naturalnych talentów. Energia płynąca z pasji jest odnawialna.

Polecam również:

Krzysztof Drupka


Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas