Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Strategia organiczna


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Grudzien 22, 2012 o 09:42:21:

Wierzę, że strategia jest umysłowym fundamentem rozwoju firmy.

Nie mam na myśli opasłych dokumentów. Chodzi mi o skuteczne rozwiązania, które powstają z głębokich analiz.

Myślenie strategiczne

Myślenie strategiczne

Za myślenie i koordynację działań strategicznych w firmie odpowiada Strateg. Strateg określa kierunek jej działania, wynikający z serca kompetencji. W tworzeniu strategii powinni uczestniczyć pracownicy firmy. Ułatwi to jej wprowadzanie. Od kultury i sposobu wymiany informacji zależy ilość i jakość pomysłów. Całość procesu komunikacyjnego koordynują liderzy zespołów. System komunikacyjny w firmie jest elementem kultury organizacyjnej.

Konfrontacja z rzeczywistością

Konfrontacja z rzeczywistoscią

Zadaniem strategii jest konfrontacja firmy z wrogą rzeczywistością. Ciągła konfrontacja wymusza właściwy kierunek działania. Konfrontacja idei, pomysłów w umysłach pracowników, powinna wyprzedzać niekorzystne zdarzenia.
Konfrontacja z rzeczywistością zachodzi dzięki pozyskiwaniu i przetwarzaniu informacji z rynku. Chodzi o dane z zamówień klientów, informacje dotyczące wyrobów konkurencyjnych w sklepach, rozmieszczenia towarów na półkach, obroty sklepów i wiele, wiele innych. Informacje są pozyskiwane głównie przez handlowców i przetwarzane na różnych poziomach. System przypomina żywy organizm gdy wnioski z analiz powracają do handlowców w formie wyzwań po jednym, dwóch dniach. Taka firma twórczo reaguje na zmiany w otoczeniu.

Polecam również:

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas