Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Człowiek i komputer


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Kwiecien 02, 2013 o 17:47:16:

Człowiek i komputer

W 1997 roku komputer Deep Blue pokonał w szachy Gary Kasparowa. Jednak dopiero ze współpracy człowieka z maszyną zrodziła się prawdziwie twórcza siła. W tej symbiozie kompetencje pracownika zostały przesunięte na komputer, natomiast znaczenia nabrały jego talenty oraz kreatywność. W gospodarce globalnej sukces wielu firm zależy od świadomego doskonalenia współpracy człowieka z komputerem.

Strumień danych

Już starożytni wodzowie wiedzieli, że dobra znajomość przeciwnika to 50 % sukcesu w bitwie. Współczesne firmy rozpoznanie otoczenia konkurencyjnego zamieniły na strumienie danych. Łatwo sobie wyobrazić jak ogromne ilości informacji mają na swoich serwerach międzynarodowe sieci handlowe. Karty klientów uzupełniają je o preferencje różnych grup ludzi.
Nikt nie stworzy algorytmów, które by te dane zamieniały na trwałe i skuteczne decyzje rynkowe. Potrzebna jest wizualizacja liczb oraz kreatywni pracownicy, którzy przemienią obrazy liczbowe w nowe rozwiązania.

Kreatywność

Zmienny rynek globalny wymaga działań adaptacyjnych. Gdy w kraju maleje popyt na narzędzia budowlane, trzeba szybko szukać rynków gdzie panuje koniunktura. Nie wolno zapominać o stałym poszukiwaniu przewagi konkurencyjnej.
Wiele firm odkrywa przewagę w świadomej współpracy człowieka z komputerem. Chodzi o narzucenie ludzkiej intuicji strumieniowi danych. Rzecz nie w doskonałej technologii, tylko w projektowaniu rozwiązań jakby wszystko robił człowiek.
W działaniach adaptacyjnych człowiek ma przewagę nad maszyną, ponieważ komputer nie stworzy modelu, którego wcześniej nie zobaczył. Tylko pracownik może określić jak wyszukiwać i skutecznie przekształcać dane.

Przeczytaj również:

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas