Powrót Home 1 strona       Forum | Zarządzanie | Eksport | Linki | Autorzy       Napisz do nas Kontakt     Szukaj w Exporterze.pl Szukaj
Witam na blogu
Kreatywny pracownik
Blog Exportera

Talenty są źródłem energii


Odpowiedzi   -   Wyslij odpowiedz   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Wyslal/a Krzysztof Drupka dnia: Luty 19, 2013 o 23:29:44:

Talenty - Kompetencje - Zadania

Dlaczego warto poznać własne talenty?

Talenty są niewyczerpanym źródłem energii człowieka. Do wykonania pracy potrzebujemy:

Kompetencje są informacjami zgromadzonymi w mózgu. Nie ma w nich energii. Zadania pochodzą z zewnątrz, zatem nie mogą być źródłem energii do pracy. Energię czerpiemy jedynie z talentów lub strachu, który zazwyczaj przyjmuje formę obowiązku. Lepiej jest korzystać z energii talentów, ponieważ lęk zabija wszelką kreatywność.

Co to są talenty?

Nie ma ściśle określonych talentów. Każdy człowiek ma inną mieszankę uzdolnień, zatem jest na zawsze, w cudowny sposób, wyjątkowy. Na potrzeby biznesu, w latach 1970 - 2000, Instytut Gallupa prowadził systematyczne badania przejawów doskonałości w pracy ludzi. Naukowcy Gallupa przeprowadzili rozmowy z milionem pracowników i osiemdziesięciu tysiącami menedżerów. Z tego bogactwa zwierzeń wyodrębniono 34 wzory najczęściej spotykanych talentów u ludzi.

Jak rozpoznać talent?

Aby znaleźć talent wystarczy zadać sobie pytanie:

„Co bym robił, gdybym nie musiał martwić się o pieniądze i miał mnóstwo czasu?”

Jeśli nadal robiłbyś to, co robisz w tej chwili, to znaczy, że wykonujesz pracę zgodną ze swoimi talentami.

Innym sposobem rozpoznawania własnych talentów jest obserwacja i uświadamianie sobie własnych pragnień. Chodzi o sprecyzowanie intencji, która je wyraża. Trzeba uważać, by to były pragnienia, a nie modne zachowania przyjęte z otoczenia.

Polecam również

Krzysztof Drupka


    Tweetnij

Prześlij wypowiedź

Nazwisko: *
E-Mail:

Temat:

Wiadomosc: *Odpowiedzi   -   Wyślij odpowiedź   -   Powrót - wszystkie wiadomości

Home 1 strona               Powrót Powrót               Góra strony Góra strony               Adres - Telefon - Faks - E-mail Napisz do nas